Uued suunad YouTube videoreklaamis

Mediabrands Digital on Google Premier partner ning maikuus saime kutse osaleda Inspire Action with YouTube koolitusel, mis sel korral toimus Tallinnas.

Koolituse peateemaks oli YouTube, selle kasutustrendid Eestis ja YouTube’is efektiivsemalt töötavate videote valmistamine ning kampaaniate ülesehitus. Lisaks tutvustati ka beta-testimises olevaid ja kohe-kohe saabuvaid teenuseid.

Viimasel ajal on YouTube võtnud selge suuna konversioonidele. Videoreklaamidesse on võimalik lisada call-to-action nuppe ning kasutada konversioonile optimeeritud ostumudelit:

 • YouTube soovitus on kasutada konversioonile optimeeritud ostumudeli lahendust kampaaniate puhul, mille minimaalne pikkus on 14-päeva.
 • On oluline, et kasutusel oleks reklaamvideo, mis on loodud järgides kanali soovitusi (tutvustan neid allpool).
 • Vajalik on ka piisav eelarve, et nädalas saaks toimuda minimaalselt 50 konversiooni. See tagab piisava õppematerjali algoritmile.

Eesti kontekstis on pigem vähe ettevõtteid, kes suudaksid kõik antud tingimused täita. Kuid suuremate turgude puhul on tegu põneva uuendusega, mida testida.

Ka Eestis annaks videokampaaniaid efektiivsemalt läbi viia, kui videod oleksid paremini interneti jaoks kohandatud. See on oluline, sest KANTARi uuring toob välja, et kui YouTube oleks telekanal, tooks ta suurema reachi kui nr 1 telekanal Eestis! Lisaks saab YouTube kaudu kätte need 20% Eesti inimestest, kes telet ei vaata.

 

3 nippi, kuidas luua YouTubes paremini töötavaid videoreklaame

 

 1. Videos peab olema konks – Reklaami 5 esimest sekundit on kõige olulisemad. Nad peavad olema köitvad ja tekitama kasutajas huvi reklaami edasi vaadata. Selleks tuleb kasutada nii pilti, heli, graafilisi elemente kui liikumist.
  Traditsioonilises telereklaamis on kõige põnevam haripunkt reklaami keskel või lõpus. Interneti videoreklaamide puhul peab kulminatsioon toimuma juba esimese 5-sekundi jooksul. See on oluline, sest tarbija tähelepanuvõime on piiratud. Oluline on ka see, et YouTubes on teatud reklaamiformaatide puhul 5 sekundiline vaatamine kohustuslik ning seejärel saab reklaami vahele jätta. Seega, kõige tähtsam info ning brändi esiletoomine peaks jääma lühikese aja sisse.
 2. Ülesehitatud tegevusele – video tuleb üles ehitada nii, et see kutsuks soovitud tegevusele. Selles peab olema selge call to action (osta, vaata, broneeri).
  Näiteks tõstata videos probleem või vajadus ja lahenda see oma toote/teenusega 5 sekundi jooksul. Ülejäänud video osa peaks olema boonuseks neile, kes soovivad edasi vaatama jääda.
 3. Mobiilile kohandatud – videod tuleks luua või kohandada arvestades mobiiliekraani suurust (50-70% kasutajaid näevad reklaami mobiiltelefonist).

Mobiilis töötavad hästi:

 • Kiired kaadrivahetused ja tempo tähelepanu hoidmiseks.
 • Suured ja hästi nähtavad tekstid, mida on mugav lugeda ka väikestel tumedatel ekraanidel.
 • Inimeste nägude ja elementide lähivõtted.
 • Kontrastne ja hea valgusega video.

Kui loovagentuur on Sulle juba valmistanud telereklaami formaadis video, ära heida meelt – üldjuhul annab seda oskusliku töötlusega mobiilisõbralikuks kohandada.

Reklaamikampaania edukuse määrab 49-50% ulatuses reklaami visuaal. Seega on hea ja töötava reklaampildi/video loomine ülimalt oluline. Ülejäänud 50% määravad ära pakkumine (hind), brändi tuntus, kanalite kasutus ja jaotus.

 

Kui soovid videoreklaamide teemal rohkem infot, võta ühendust oma projektijuhiga või kirjuta meile info@mbd.ee